Welcome to Gaia! ::

- MALAYSIA -

Back to Guilds

MALAYSIA.... +all comunity+ +all region+ +freedom+ 

Tags: malaysia, all community, country, culture, friends 

Reply The Archive
cadangan Goto Page: [] [<] 1 2 3 ... 4 5 [>] [»|]

Quick Reply

Enter both words below, separated by a space:

Can't read the text? Click here

Submit

l Mirul l

Tricky Friend

8,050 Points
  • Jack-pot 100
  • Partygoer 500
PostPosted: Thu Jan 31, 2013 10:44 pm
Izi3
l Mirul l
Izi3
l Mirul l
dan seperti yg sedia maklum , duet guild hnya boleh gune utk bt sub-forum dan announcement , dan guild ni pon dah ade space chat sndiri .
so kos pembinaan 2 subforum iaitu utk akedemik dan dustbin tu amik kos 5k je (kalau tak silap aku lah)
jadi memandangkan captain guild ni akan pegi merantau meneruskan pelajaran dan online sekali skala je .
aku cadangkan vice sering melancarkan announcement , agar ahli2 alert akan perkembangan guild ni dari semasa ke semasa .
seperti kite adakan contest , kite bgtaw diorang tentang topik2 yg hangat , donation , mintak sponsor , or sebagainya >:3 dramallama

oooo eek gaia_star

How about that ? wink

What about that? pirate

Don't understand about that ? emotion_eyebrow  
PostPosted: Fri Feb 01, 2013 12:54 am
l Mirul l
Izi3
l Mirul l
Izi3
l Mirul l
dan seperti yg sedia maklum , duet guild hnya boleh gune utk bt sub-forum dan announcement , dan guild ni pon dah ade space chat sndiri .
so kos pembinaan 2 subforum iaitu utk akedemik dan dustbin tu amik kos 5k je (kalau tak silap aku lah)
jadi memandangkan captain guild ni akan pegi merantau meneruskan pelajaran dan online sekali skala je .
aku cadangkan vice sering melancarkan announcement , agar ahli2 alert akan perkembangan guild ni dari semasa ke semasa .
seperti kite adakan contest , kite bgtaw diorang tentang topik2 yg hangat , donation , mintak sponsor , or sebagainya >:3 dramallama

oooo eek gaia_star

How about that ? wink

What about that? pirate

Well, is it not like that?  

Izi3

Beloved Friend

14,350 Points
  • Partygoer 500
  • Alchemy Level 2 100
  • Perfect Attendance 400

l Mirul l

Tricky Friend

8,050 Points
  • Jack-pot 100
  • Partygoer 500
PostPosted: Fri Feb 01, 2013 8:45 am
Izi3
l Mirul l
Izi3
l Mirul l
Izi3
l Mirul l

oooo eek gaia_star

How about that ? wink

What about that? pirate

What you mean by that ?  
PostPosted: Fri Feb 01, 2013 8:57 am
▣▣▣▣▣▣▣▣▣▣

Oooo bagus cadangan korang. Tapi sape nak host contest? xD
Koro skang online sekali-sekala jek. Dah tak kerap sangat huhuhuhu...
Sempat masuk untuk check jualan kat store Koro jek xP

▣▣▣▣▣▣▣▣▣▣

koromyst

Illuminated Star

19,900 Points
  • Pet Trainer 150
  • Hotblooded Hero 50
  • Senpai's Notice 100

Izi3

Beloved Friend

14,350 Points
  • Partygoer 500
  • Alchemy Level 2 100
  • Perfect Attendance 400
PostPosted: Fri Feb 01, 2013 8:52 pm
l Mirul l
Izi3
l Mirul l
Izi3
l Mirul l

How about that ? wink

What about that? pirate

What you mean by that ?

What chu doin'?  
PostPosted: Sun Feb 03, 2013 5:13 am
Harraz al faqih
NorSayang

aku sebenarnya tk fhm ape yg berlaku,haha. tp korg nk buat contest ke? kalau nk buat,aku sudi sponsor biggrin tp tk byklah,just yg termampu XD

agak2... nak wat contest ape??  

ehsanne

Rich Entrepreneur

9,800 Points
  • Partygoer 500
  • Super Tipsy 200
  • Conversationalist 100

ehsanne

Rich Entrepreneur

9,800 Points
  • Partygoer 500
  • Super Tipsy 200
  • Conversationalist 100
PostPosted: Sun Feb 03, 2013 5:14 am
Izi3
l Mirul l
Izi3
l Mirul l

oooo eek gaia_star

How about that ? wink

What about that? pirate

ouchhh....
contest = ok
hot topic = ok
donation = nak mintak untuk ape??
sponser = hmmm....

huhuhuh....  
PostPosted: Sun Feb 03, 2013 9:38 am
NorSayang
Izi3
l Mirul l
Izi3
l Mirul l

oooo eek gaia_star

How about that ? wink

What about that? pirate

ouchhh....
contest = ok
hot topic = ok
sponser = hmmm....

huhuhuh....

donation tu kire mcam nk mohon ahli2 yg duet terlebih2 tu support bt contest same like sponser >:3  

l Mirul l

Tricky Friend

8,050 Points
  • Jack-pot 100
  • Partygoer 500

ehsanne

Rich Entrepreneur

9,800 Points
  • Partygoer 500
  • Super Tipsy 200
  • Conversationalist 100
PostPosted: Sun Feb 03, 2013 9:23 pm
l Mirul l
NorSayang
Izi3
l Mirul l
Izi3
l Mirul l

oooo eek gaia_star

How about that ? wink

What about that? pirate

ouchhh....
contest = ok
hot topic = ok
sponser = hmmm....

huhuhuh....

donation tu kire mcam nk mohon ahli2 yg duet terlebih2 tu support bt contest same like sponser >:3

hahaha... ok... tp[i klu nak mintak duit dari member guilde tu rase berat skit.. hohoh  
PostPosted: Mon Feb 04, 2013 12:04 am
NorSayang

hahaha... ok... tp[i klu nak mintak duit dari member guilde tu rase berat skit.. hohoh

nama pun mintak donation , jadi sesapa yang nk bg tu , bagi lahh . takde paksaan .  

l Mirul l

Tricky Friend

8,050 Points
  • Jack-pot 100
  • Partygoer 500

koromyst

Illuminated Star

19,900 Points
  • Pet Trainer 150
  • Hotblooded Hero 50
  • Senpai's Notice 100
PostPosted: Mon Feb 04, 2013 8:09 am
User Image Tingin nak host contest tektek kamen rider xDDD~
Tapi wat masa skang Koro takde fulus untuk hadiah xP Kalau setakat nak bagi Pink Link ada la ohohoho... User Image

PostPosted: Wed Feb 06, 2013 4:28 am
NorSayang
l Mirul l

Alahhh mintak jeee biggrin  

Darkness_Strike_DS

Tipsy Lunatic

12,065 Points
  • Alchemy Level 9 100
  • Partygoer 500
  • Lavish Tipper 200

koromyst

Illuminated Star

19,900 Points
  • Pet Trainer 150
  • Hotblooded Hero 50
  • Senpai's Notice 100
PostPosted: Tue Feb 19, 2013 10:31 pm
User Image Koro just nak tanya untuk memudahkan perbincangan sesama crew/capt/vice nak kena buat subforum khas dak untuk tujuan tuh? Ke okay je share intel secara public dengan semua? =D

Macam contohnya la untuk pencalonan HoF tuh nanti... sesi pemilihan calon (cewah... cam pilihanraya laks xD) nanti mestila buat di kalangan crew kan? Masa tuh mestila kena secret-secret sket daripada members kan? So, camne? =D

User Image

PostPosted: Wed Feb 20, 2013 3:41 am
warhh koro masih actif di sina ya...dh lme xlepak gaia ni mrgreen  

asamboi

The Archive

Goto Page: [] [<] 1 2 3 ... 4 5 [>] [»|]

Manage Your Items
Other Stuff
Get GCash
Offers
Get Items
More Items