Welcome to Gaia! ::

- MALAYSIA -

Back to Guilds

MALAYSIA.... +all comunity+ +all region+ +freedom+ 

Tags: malaysia, all community, country, culture, friends 

Reply -MALAYSIA-
Goodbye gaia ❤️ Goto Page: 1 2 3 [>] [»|]

Quick Reply

Enter both words below, separated by a space:

Can't read the text? Click here

Submit

Catoxicated

OG Fatcat

PostPosted: Sat Jan 05, 2019 12:10 pm
Nampak mcm website gaia ni nak tutup je sbb gaia dah bankrupt haha .
So aku nak crita pasal cmne aku boleh kenal game ni and start main .
First time aku buat gaia ni time darjah 4 . Masatu budak budak lagi taktau apa benda lah website ni . Main pun sbb boleh dress up yelah perempuan kan haha. Dulu noob sgt ada 3 baju je pastu setiap hari bukak chest nak dpt duit utk beli baju takpun kalau ada event kutip baju ke apa dri event . Aku igt lagi event skittles and apabenda planet 51 rasanya .

Zaman tu ada town satu je . Ramai gila org , semua matsaleh . Sumpah dulu aku tak pandai english so aku tak ckp dgn sape sape yelah budak en hekhek lol. Then aku tak bukak dh sbb asrama and dh besar
Tapi ada la time form 4 tu bukak balik and ad spent about Rm700 dlm gaia beli tahape hape ntah lah menyesal jugak sbb my money kan tapi takpelah haha
Lepas spm aku try bukak balik tgk tgk ada lagi yg hidup !
Bukan newbie tapi oldbie . Mmg power lah korg boleh hidup lagi atas bumi gaia yg takde manfaat ni hahaha.
Time tu discover kawan . Ramai gak . Ada kenangan pahit and manis . Kene kecam habis habisan la sbb benda tak pape ok taknak ungkit la sbb benda dh lama kalau fikir pun takde manfaat lol.

So thankyou u guys ,
Thankyou faiz , amin and especially ,
Thankyou Mang aka skadooshh 💜
And thanks for those still lagi yg hidup dlm gaia and ceriakan guild ni .

Korg pulak apa cerita and cmne korg start main gaia ni ?
Cerita laaaa smile
Aku ni kdg kdg je bukak game ni . Kalau nak chat or nak contact aku
Boleh follow my tele : @Najiaaaaa  
PostPosted: Sat Jan 05, 2019 12:32 pm
Catoxicated

2r2 nampak gaia mcm nak tutup je gaia ni sbb bankrupt(harap2 takla XD)

gaia ni game kedua fav lepas Habbo XD
banyak kenangan ,kat dalam gaia
kenal ramai orang 3nodding 3nodding

so cerita aku pulak,
aku start main gaia dalam 2010 kot, masetu guna acc kawan aku sbb dia quit so aku ambik alih rofl masetu noob la, main pusing2 town baling belon air kat orang hahaha
pastu taklama lepastu aku cam hiatus lama gak la sebab bosan en gaia ni XD
comeback balik dalam 2014/2015 camtu. masatu baru start kenal trading dalam gaia bagai, start dari situ aku fokus trading/exchange je dalam gaia sampailah satu hari akaun tu kene banned atas sebab tertentu hahahha
frust gak la sebab semua gold/item dalam tu.
aku buatla akaun baru (skadoosh ni) start dari bawah balik sampailah sekarang, start kenal orang2 dalam gaia guna acc ni la. ramai gakla kenal orang, lepak sama kat padang rumput tu XD buat event bagaila dalam tu hahha. banyak kenangan indah2 dalam ni walaupun ada yang pahit gak LOL xp
welp
setiap pertemuan pasti ada perpisahan.
makin hari makin berkurang orang, yelakan semua dah besar2 masing2 ada komitmen dalam reallife.

last but not least,
thank you semua orang dalam guild ni heart
cc: amin,faiz,kal,yus,jai,nasy,pendi,yana dan ramailagi (sorry lupa nama dah XD)
taklupa juga, najiaa heart

p/s: aku takquit gaia pun, on9 je kadang2 tengok forum arts shop/exchange.  

SKADOOSHH

Crew

Pie-Maker

Stumble_Kiddo97

Anxious Pal

11,050 Points
  • Invisibility 100
  • Timid 100
PostPosted: Tue Jan 15, 2019 6:13 am
nak story gak ah.

So first time bertentang mata dengan gaia is through my cousin in 2010. I was that 1 kid who enjoy watching others playing then playing themselves ahahah xd Sometime she would let me play dress up with her acc. Then i was like "hey i wanna have my own" and i make one.

situ start main zOMG, pi rally apa semua tu. dulu berani tegur random pips skarang dgn org yang kenal pon agak2 je nak tegur.

dulu i was obsessed gila dengan with gogh reed. pi main zomg semata2 nak beli bende alah tu. pi town goyang2 pokok apa semua tu ahahahaha (last2 last year baru dapat bende tu ahahahaha). acc ni pernah kena hack. habis semua dia rompak. nak harom betul. gold semua dia sapu. still x puas hati till this day. lepas tu cepat2 aku tukar pw ngan email. tukar username skali.

then went into a haitus for years sebab masuk asrama

then bukak balik n dah start usha2 forum, guild apa semua tu. then masuk lah padang puaka dlm guild ni. menyorok dkt bucu ahahahah tapi masa tu x meriah sangat. then haitus balik sebab stpm. whee

lepas tu aku online balik. bermula la hobi stalking perbualan korang dkt bucu padang. then tetiba ada org tegur. ah mamposs ketaq jari reply sisssss. i think it was either min or bam paiz that tegur me. don't really remember tbh. lepas tu kenal la hangpa geng2 masuk ayaq semua.

and now, 9 years later, still here in gaia playing dress up and stuff.
I really wish that Gaia won't shut down because this place hold so many memories both bitter and sweet.

and if they would close gaia, i hope we will meet again someday
lol stegram, pesbuk, tuwite semua ada kalau nak stay in-touch. dlm group whatsapp pon aku

gambaq skit.

User Image

User Image
ni mengajing aku la ni xD @ geng mata sepet

User Image
geng lobak putihhhhh

User Image
sebelah kiri tu rakan se'maid' aku. yg tengah tu retis/boss kami ahahah gaji sampai sudah x bayor

PostPosted: Tue Jan 15, 2019 8:56 am
used to be young,like darjah 6 or s**t,saw someone plays gaia on school pc,decided to register or s**t like that,fast forward 13 years later gaia's dead af  

Zacktacular

Buggy Glitch

SyaiRyn

PostPosted: Fri Feb 01, 2019 6:44 pm
den mulo main gaya taon 2007 yg dipokonalkan dek kazen2 den yg bernamo juley n dekca eh.

makcik den pon main yo samo! hak3!

dan adek radek turut serta..... rofl

time tuh punye lah noob nak ampothh. gold time tu kalo dpt 100 gg kemain happy dah tu xd
so nak duit yep, poie la den ke town goyang2 pokok moh. pehtu paling sadis mintak donation tah dari sapo2 yolah yg terlinteh kek rally tuh dramallama

maso momulo men x do kona2 budak molayu do. paling den target nak bobughak mo org jopon. yolah time tuh kan zaman2 j-pop lagi. mano do k-pop k-pop rofl

dlu men sbb nak bughak2 ngn strangers tp skrg kalo men sbb nak gold yo! emotion_awesome muahahah

ekceli byk laie den nak cito tpi den sambung nnt ah.

Sambungan keduo. Dlu den mcm makcik slut gak. Tah hapo kojo eh dok momain an poghasaan org yo. Sapo2 yg teghaso tu den mintak mahap la yo al maklumlah bolom beghapo nak matang time tu emotion_awesome

Satu haghi ni den lepak la rally. Sekali dtg la si cilako mano tah dio ckp kalau tulih an password kat rally akan jd cenia ha ******** den pon dengan bangang eh tulih la pss tu, x pasal2 kono HACK!!!! Bahenol boto!

Habih bembaghang den kono cughik. Langsong xleh login laie da acc tu.
Korang mosti nk tau apohal x contact admin an??
Welpp.... Tu acc si neko meghonyam tu. Dio x nk pakai acc tu diboghi an la kek den. Dlu kamcing woo tp lps insiden yg tersebut, ktrg gadoh emotion_brofist
Disobab kan dio x ingt email apo diguno eh, xpek la nak trace acc tu lg.

Tatapi... Ada hikmah nya aku hilang brg tu. Berkat kesobaghan den, skrg den lebih maju dan apo toghagak yo den nk boli brg, ado yo gold den. Ceittt ayat xleh blah siot dramallama

Hmmm ado laie ko eh den nk cito?
Adooo tp nnt den smbung laie.
Tapi den nak org yg komen dlm ni yg masih bolom cito, kono cito dlu acano dio leh join gaia and apo konangan dio kek sini emotion_awesome emotion_awesome emotion_awesome  
PostPosted: Sat Feb 02, 2019 7:42 pm
*read with teary eyes..sobs  

Abam Paiz
Captain

Sugary Flatterer

30,000 Points
  • Fusion Master 1000
  • Nuclear Plant 500
  • Perfect Attendance 400

kelly chu

Sugary Waffles

PostPosted: Sun Feb 17, 2019 9:48 pm
so my story went like this...

it all started bila kawan aku send invitation buat account gaia waktu darjah 3. nampak best, so decided to register and the first thing that i did was playing zomg haha

awal2 tak kaya pun, so rajin gak la invite orang (kawan and cousins) suruh diaorang regster lol sebab dapat duit time tu. aku ingat dulu nak beli kiki plushie tu mahal gila, dah la favourite item time tu.

pastu stop main lama gak sampai form 3/4? lepas dah tengok currency berubah, terkejut gila aku. ada gak la spend duit betul sebab nak gaia cash, so sekarang duit pun stabil la jugak.

bila dah macam okay main, i started to chat with people, i even met this person duduk US and kitaorang ada minat sama so senang gak nak berborak panjang xd

sekarang jarang on sebab tengah study lagi.. i was thinking of selling all my items sebab nak beli lukisan (seriously, it's kinda worth it if you like art). ada gak beli beberapa for my OC and puas hati with the results hihu

oh ye, aku join guild ni pun sebab terfikir gak ada ke malaysian gaians yang active and tengok2 ada korang 3nodding but sorry though sebab jarang meet up/hang out dengan korang.. masa tak kena. tapi thanks for everything tau y'all!!

PS: kalau nak derma gold/platinum sangatlah dialu-alukan haha nak beli arttt  
PostPosted: Sun Mar 03, 2019 3:43 am
Nak bercerita gak. :3

Okay nama aku yusri. Aku start main gaia nih mungkin 2009 atau 2008 gitu
mula2 macam macai gak ah lepak town , hollywood cari awek omputih.. hahaha
pastu try la search guild malaysia then terjumpa MFG iaitu Malaysia Fans Guild
ramai gak la yang aku kenal.. nk kirakan aku.. itu zaman golden age aku.. terlalu ramai kawan.. mcm family..setiap hari borak. pastu 2011 aku hiatus.. xingat la bper kali hiatus... tp ada yg lama.. ada yang sekejap.. tup tup.. jumpa guild MPG.. kenal ngan korang lak... orang yg aku kenal dkt mfg bnyk da xmain...guild nih pon membantu aku tuk mengisi masa lapang seperti guild mfg
ramai yg active... tp alhamdulillah... skrg still ada masih contact dgn member2 mpg dan malaysia- tq la sebab jadi kawan dekat game nih...

xoxo  

KlNG REX

OG Gaian

PLKN

OG Gaian

PostPosted: Wed Mar 13, 2019 11:13 am
Hi guys kalau ade yg masih hidup lmao. Account lama aku kene ban so nama dia Le vendar >_< sebb shuha yg report ni amer kalau yang masih ingat sobs  
PostPosted: Mon Mar 25, 2019 2:52 am
Wah ada lagi guild ni.
Aq pun baru lepas balik drpd hiatus. Dah dkat 5 kali hiatus.
Gaia bagaikan hidup segan mati tak mahu crying
Aint going to share my life here but you guys got good story writing cheese_whine  

xCodeGMx

Evolved Titan

16,075 Points
  • Entrepreneur 150
  • Foolhardy Benefactor 500
  • Alchemy Level 10 100

PLKN

OG Gaian

PostPosted: Tue Mar 26, 2019 3:52 am
ProDGLee
Wah ada lagi guild ni.
Aq pun baru lepas balik drpd hiatus. Dah dkat 5 kali hiatus.
Gaia bagaikan hidup segan mati tak mahu crying
Aint going to share my life here but you guys got good story writing cheese_whine
Sword And Shield Trainer
tak sangka hidup lagi ea orang kt sini

PostPosted: Tue Mar 26, 2019 9:45 am
crying crying crying  

M A Y D A Y IV

Original Winner

9,725 Points
  • One Down 100
  • Poltergeist Pulverizer 100
  • Ghostly Obliterators 100

PLKN

OG Gaian

PostPosted: Tue Mar 26, 2019 8:22 pm
rofl malaysian add lah kalau rajinn haha. im playing this everyday rofl  
PostPosted: Sat Apr 13, 2019 10:40 am
Baguslah ada yang active .
Aku busy dgn study la hm  

Catoxicated

OG Fatcat

Zacktacular

Buggy Glitch

PostPosted: Sun Apr 21, 2019 7:33 pm
Aku baru start main balik baru habis kursus,haha. Aku tak ingat dah dulu wujud group whatsapp  
-MALAYSIA-

Goto Page: 1 2 3 [>] [»|]

Manage Your Items
Other Stuff
Get GCash
Offers
Get Items
More Items
Where Everyone Hangs Out
Other Community Areas
Virtual Spaces
Fun Stuff