Welcome to Gaia! :: View User's Journal | Gaia Journals

View User's Journal

Ideas,games, gadgets...
More ideeas for fun, design, development, i like and i write about internet, web, gadgets, technology.
Meciuri de fotbal: rezultatele ultimelor partide

Daca esti pasionat al meciurilor de fotbal, dar nu ai putut urmari ultimele partide importante la televizor sau pe internet, ai nevoie sa te pui la curent cu ultimele rezultate.

Iata, asadar, c** au decurs cele 90 de minute pe marile terenuri de fotbal ale lumii:

Partida Bloemfontein Celtic : Platinum Stars din Africa de Sud a inceput aprig inca din minutul al doilea, cand a fost inscris primul gol; partida s-a incheiat cu 2 la 0 pentru gazed. Tot in Africa de Sud au mai jucat si Supersport United cu Amazulu; primul gol s-a inscris in minutul al treilea, rezultatul la pauza a fost faborabil oaspetilor (1 – 2), iar cel final chiar a umilit gazdele (2 – 5).
In Campionatul Angliei s-a jucat deja primul mare derby, intre Norwich si Ipswich. Gazdele au castigat elegant, cu o victorie lina de 1 – 0 la pauza, respectiv 2 – 0 final.
Meciurile de fotbaldin Cupa Ligii Angliei au inceput si ele. Chelsea este prima care a obtinut o victorie asupra lui Tottenham, dupa un prim gold at in minutul 45; al doilea l-a urmat in curand, pentru o victorie curate si binemeritata.
In Austria Bundesliga, Salzburg si Grodig au rezistat la fel de bine pana la pauza, cand rezultatul era de egalitate 1 la 1, insa dupa aceasta rezultatul s-a intors catre gazde, care au mai inscris doua goluri. In Belgia Jupiter League, Club Brugge i-a infrant pe cei de la Peruwelz cu 3 la 0, chiar daca primul gol a fost inscris abia dupa 50 de minute. Tot aici, Anderlecht i-a infrant pe Kortrijk cu 2 la 0, dupa un prim gol marcat in minutul 40. In acelasi stil, dar de aceasta data in favoarea oaspetilor, s-a desfasurat si Waaslant cu Gent; echipa oaspetilor a fost singura care a inscris, un singur gol, iar evenimentul a avut loc in minutul 68.